Menu
Your Cart

İptal İade ve Değişim Şartları

İptal İade ve Değişim Koşulları 


1.Başcanlar Arıcılık koşulsuz müşteri memnuniyetini benimsemiş olduğundan aldığınız her ürün,Başcanlar Arıcılık garantisi altındadır. 


Başcanlar Arıcılık. Tüketici Hakları Kanunu'na uymakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirmektedir. 


Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. 

Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kullanılmış, tahrip edilmiş ve bunun benzeri şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. 

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. 


2. İptal İade ve Değişim Koşulları 


2.1 Değişim Koşulları 


14 gün içerisinde değiştirme hakkı: Değiştirmek istediğiniz ürünleri faturasıyla birlikte 0 452 888 54 55 telefon numaramızı arayıp teslimat bilgisini öğrendikten sonra sizlere verilen anlaşmalı kargomuzla göndermeniz gerekmektedir.


Orijinal ambalajı zarar görmüş, kullanılmış, tahrip olmuş ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmemektedir. 


Faturasız Değişim Kabul Edilmemektedir. 


2.2 İade Etme Koşulları 


14 gün içerisinde iade hakkı: İade etmek istediğiniz ürünleri, 

İnternet Mağazası üzerinden iade ve değişim talebini kendiniz başlatabilirsiniz. bascanlararicilik.com.tr E-Ticaresi sitemizden Hesabım menüsünün altında Siparişlerim  >  menüsüne girin ve ilgili siparişe tıklayın.

İlgili sipariş üzerine tıklayarak, siparişinizin detayını açın. İade etmek istediğiniz ürünün yanındaki Ürün İade ( Kırmızı Buton ) Talebi bağlantısına tıklayın.Açılan pencerede iade nedeninizi belirterek açıklama kısmını doldurun 

ve Devam butonuna tıklayın siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürünle birlikte iade edebilirsiniz. 


İade koşulları: Satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış ve satıla bilirlik özelliklerini kaybetmemiş olmaları halinde iade edebilirsiniz. Ürünlerin etiketlerinin ve logolarının zarar görmemiş olmaları; 

ürüne ait tüm aksesuarların ürün ile beraber iade edilmesi zorunludur. 


İade etmek istediğiniz ürünleri, 14 gün içerisinde Anlaşmalı Kargolarımızla  göndermeniz durumunda kargo ücreti tarafından karşılanmaktadır. 

Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini tarafımızdan karşılamamaktadır. 


Faturasız İade Kabul Edilmemektedir. 


2.2.1 İade Talebinde Ücret iadesi Prosedürü 


İade kabulü sürecinde ürünün firmamız tarafında teslim alındığı andan itibaren, tutar iadesi en geç 14 iş günü içerisinde alışveriş yaptığınız ödeme aracına yapılır. 

Ödemenizi kredi kartıyla gerçekleştirdiyseniz, taksitli işlemleriniz taksitli olarak, tek çekim işlemleriniz tek çekim olarak kartınıza iade edilir. 

Ödemenizi EFT/Havale,banka kartı (debit kart) ile gerçekleştirdiyseniz, banka hesabınıza iade edilir. 


2.3 İptal Etme Koşulları 


Sipariş verildikten sonra 4 saat içerisinde siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra 4 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. 

Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.