Başcanlar arı maması fondanı, çeşitli çözünmüş şeker türlerinden oluşan bir şurup filmi ile çevrili, mikro-ince şeker kristallerinden oluşan macun benzeri bir kütledir. Şurup, kristallerin kabuklanmasını önler ve arıların yutmasını kolaylaştırır. Düşük nem içeriği nedeniyle, Başcanlar arı maması fondanı, uygun şekilde saklandığında en az 24 ay rafta stabildir.

Kullanım:

Kullanıma hazır ürün aşağıdaki ambalaj tiplerinde mevcuttur: 

15 kg iç folyolu kutu

2,5 kg'lık tek porsiyonluk paket (5 adetlik koli içinde PE folyo paket)

Pratik tek porsiyonluk paketleri şiddetle tavsiye ediyoruz. Fondanın beslenmesi oldukça basittir: 15 kg'lık paket folyo ile birlikte kutudan çıkarılır ve açık taraf çerçeveye yerleştirilir. Fondan ayrıca bloktan kesilebilir ve gerektiğinde porsiyonlara ayrılabilir. Folyo, fondanın kurumasını önler.

2,5 kg'lık paket ile uzun kenarından yaklaşık 2 cm genişliğinde bir yarık açılır. Bu, arıların 7 günlük bir süre boyunca günde yaklaşık 400 gr almalarını sağlar. Fondan aynı zamanda çekirdek koloniler oluşturmak ve kraliçe arı yetiştirmek için de önerilir.

Saklama Koşulları:

10°-17°C arasında kuru bir yerde saklayın. Dondan kaçının.

Son kullanma tarihi:

Orijinal ticaret biriminde arı yemi fondanı: 18 ay. Tek ambalaj: 12 ay. Sağlam paketleme ve uygun hijyen sağlandı. Zamanında kullanılmak üzere açık paketle